Výlet na Ekologickou farmu

23.5.2011 jsme všichni vyrazili autobusem na školní výlet do Újezda nade Mží. V Újezdě nade Mží je ekologická farma, kterou vlastní Jan a Jaroslava Slepičkovi. S dětmi jsme prošli Farmářovu stezku, která je připravena pro děti.

Při poutavém vyprávění ošetřovatelky zvířat jsme mohli vidět ovce, kozy, slepice, koně a hříbátko, králíky, holuby, husy, krůty, telátko, ale i fretky, velblouda a pštrosy. Některá ze zvířat jsme si mohli i nakrmit.

Prohlédli jsme si také kombajn, řezačku a traktor, skládali jsme puzzle se zvířátky, potěžkali si pštrosí vejce. K výletu patří také dobrá svačinka ze školky a sladkosti od maminek. Na závěr jsme se všichni proběhli na pastvinách, které k farmě patří. Louka byla plná jarních kytiček.