Den: Neděle
Datum: 5. prosince

Školní klub

Školní klub je určen primárně pro žáky 5. – 9. ročníku, ale i pro mladší žáky, kteří nejsou přihlášeni k pravidelné docházce do školní družiny. Pro žáky, kteří čekají na trénink nebo zájmový kroužek, odpolední vyučování, jsou dojíždějící a musejí čekat na vlak či autobus, ale i těm, kteří chtějí smysluplně vyplnit svůj volný čas, než se rodiče vrátí z práce.

Školní klub je denně přístupný přihlášeným žákům. Žáci se zde věnují nabízeným činnostem, které vykonávají dobrovolně, dle jejich potřeb a zájmů. Mohou se tu věnovat četbě knih, časopisů, hraní společenských her, relaxaci, poslechu hudby, komunikace s ostatními žáky, výtvarné a pracovní činnosti, využívat informačních technologií nebo se připravovat na výuku. K dispozici jsou deskové společenské hry, ale také kuželky či stolní fotbal.

Provoz školního klubu bude zahájen od 1. 9. 2021 od 9:00 – 15:00 hod a od 2.9. 2021 od 11:40 – 15:00 hod.

Žáci jsou povinni dodržovat hygienická opatření související s onemocněním Covid-19 a nosit roušky ve společných prostorách školy.

Nově jsme pro Vás na tento školní rok připravili pestrou nabídku zájmových kroužků, které budou probíhat v rámci školního klubu od 1. října 2021.

Minimální počet pro otevření kroužku je 10 žáků.

Vybírat si můžete z této nabídky:

od 1. 10. 2021

Pravidelné zájmové kroužky 14:20 - 15:30 hod.

PONDĚLÍ

TVOŘILKA

ÚTERÝ

HERNÍ KLUB

STŘEDA

FILMOVÝ A HUDEBNÍ KLUB

ČTVRTEK

VĚDÁTORSKÝ KLUB

PÁTEK

KLUB V POHYBU

Úplata za školní klub ve školním roce 2021/2022:

Volný školní klub – 50 Kč/měsíc (lze hradit měsíčně)

Pokud se žák přihlásí minimálně na jeden z nabízených zájmových kroužků činí úplata 150,- Kč za měsíc

Náplň zájmových kroužků:
Tvořilka
Tento kroužek je zaměřený na výtvarné a pracovní činnosti. Vyzkoušíme si různé výtvarné techniky, budeme pracovat s přírodninami, s papírem, s keramikou, něco dobrého si uvaříme, upečeme, taky něco ušijeme.

Herní klub
V tomto kroužku se naučíme pravidla známých i méně známých deskových, karetních, logických her, zahrajeme si i slovní zábavné hry, zařadíme i oblíbené televizní soutěže a kvízy, stolní tenis, stolní fotbal, šipky a kuželky.

Vědátorský klub
Budeme si hrát na vědce, zkoušet pokusy, práci s mikroskopem, ponoříme se do světa oceánů, rostlin a zvířat, vytvoříme stavby z lega a zařadíme i práci s počítačem a roboty. Budeme se bavit o vesmíru, o ekologii a přírodních katastrofách.

Filmový a hudební klub
V rámci tohoto kroužku se zaměříme na slavné osobnosti, filmové a hudební žánry a taneční styly. Vyzkoušíme si být herci, budeme zpívat, tančit, soutěžit a možná objevíme i skrytý talent a novou Superstar.

Klub v pohybu
V tomto kroužku se budeme věnovat sportovním aktivitám - míčové, pohybové hry, zařadíme také posilování, relaxační cvičení v přírodě, s náčiním i bez. Naučíme se pravidla jednotlivých her a následně si hry zahrajeme.

Příležitostné akce
Jedná se o aktivity na celé odpoledne (exkurze, výlety, turnaje, návštěvy bazénu, prohlídky muzeí a výstav, památek). Akce budou probíhat vždy 1x měsíčně v rámci kroužku Klub v pohybu (v pátek). Vstupné si hradí žáci a proběhnou po předchozí domluvě se zákonným zástupcem a vychovatelkou ŠK.

Možnosti platby:

hotově - u vychovatelky V. Sokolové v klubu nebo sekretariátu školy

bezhotovostně - příkazem k úhradě z Vašeho účtu na účet školy

Číslo bankovního spojení: 50635311/0100
Variabilní symbol: 5

Nezapomeňte uvést do textové zprávy pro příjemce – ŠK + jméno a příjmení dítěte

Kopii pokladní složenky, výpis z Vašeho účtu předložte po zaplacení vychovatelce nebo přepošlete na e-mail: roubalovakl@benesovazs.plzen-edu.cz

Přihláška do školního klubu je k dispozici:

na webových stránkách školy, u vychovatelky školního klubu a u vedoucí vychovatelky školní družiny

Vnitřní řád ŠK

Vychovatelka školního klubu: Veronika Sokolová, DiS.
e-mail:sokolovave@benesovazs.plzen-edu.cz

Telefon do ŠK: 378 028 583