Václavská brusle 2023

29. 9. 2023 se uskutečnil další ročník Václavské brusle ve Sport parku v Plzni Doudlevcích. Žáci sedmi tříd II. stupně si ve sportovním areálu zahráli v rámci sportovního dopoledne basketbal, plážový volejbal, malou kopanou a zajezdili si na koloběžkách.
Hlavní náplní byly tradiční závody na kolečkových bruslí. Na asfaltovém oválu si o prvenství zazávodili žáci ve čtyřech kategoriích. Jednotlivými vítězi se stali: J. Spörl ze 6. A, G. Záhoříková ze 7. B, I. Ivanchuk z 8. A a M. Mečl z 8. B.
Žáci se aktivně zapojili na jednotlivých sportovních stanovištích bez ohledu na kmenové třídy. Vytvořili smíšená družstva, ve kterých se velmi uplatnili ukrajinští žáci.
Děkuji všem spoluorganizátorům a rozhodčím z řad pedagogů a asistentů pedagoga za spolupráci.

Mgr. Petr Svojanovský