FC Viktora Plzeň
Recyklohraní
Oficiální informační server města Plzně

Sportovní den II. stupně

Ve středu 20. 12. 2023 se uskutečnil sportovní den žáků II. stupně. Žáci ve dvou věkových kategoriích soutěžili v přehazované dívek, florbalu a stolním tenise chlapců. Kromě tělocvičny a chodby školy využili také prostory na zimním stadionu.

Vítězná družstva:

Přehazovaná 6.+7. ročník: 6.B (J. Smahová, A. Dolhá, G, Laureckyté, K. Fucur, Š. Musilová)

Přehazovaná 8.+9. ročník: 9.A (L. Pitorová, A. Imanová, J. Šarišská, S. Louati, E. Kubíčková)

Florbal 6.+7. ročník: 7.B (K. Mrázek „B“, V. Volenec „C“, M. Šulan, V. Hradský, J. Klik, V. Žlůva, D. Maleček)

Florbal 8.+9. ročník: 9.B (M. Pustovojt „B“, R. Šimánek „C“, S. Šimánek, O. Holub, J. Hobl, Z. Strnad, V, Osvald)

Na závěr florbalového turnaje se uskutečnilo exhibiční utkání mezi vítězným týmem z 9.B a týmem učitelů. Zápas skončil vítězstvím učitelského sboru 5:4. Ten reprezentovali J. Houzar „B“, Š. Hanzlík „C“, L. Jíra a K. Klepal. Za 9.B vstřelil 2 góly J. Hobl a po jedné brance V. Osvald a O. Holub, z učitelů se prosadili 3x Hanzlík a po 1 gólu Jíra a Klepal

V rámci sportovního dne proběhl rovněž turnaj ve stolním tenisu, který byl určen pro žáky druhého stupně. Zapojilo se do něj celkově 46 žáků. V kategorii mladších, určené pro 6. a 7. třídy, zvítězil v konkurenci jedenadvaceti hráčů Václav Volenec (7. B), který ve finále zdolal svého spolužáka Václava Hradského. V souboji o třetí místo se nakonec radoval Jindřich Hodina (6. A) po výhře nad Jakubem Klikem (7. B).
V kategorii osmých a devátých tříd, kde startovalo 25 žáků, zvítězil Daniel Markov (8. B), pomyslné stříbro vybojoval Václav Matas, třetí příčku obsadil Rafael Adjal (oba 8. A), čtvrtý skončil Jakub Polívka (9. B).

Všem žákům děkujeme za předvedené výkony, hru fair – play a nejúspěšnějším pak gratulujeme.

Všem kolegům, hlavně T. Jílkové, P. Hlávkové, A. Štěpánkové, Š. Hanzlíkovi, J. Houzarovi a P. Pompovi děkuji za výbornou spolupráci.