Sportovní den II. Stupně

Dne 26.6.2023 se uskutečnil sportovní den 6.-9. ročníků v následujících sportech: kopaná hoši, přehazovaná a ringo dívky, stolní tenis jednotlivců.

Kopaná

Kopaná hoši (6.-7. ročník)
Kopaná hoši (8.-9. ročník)
7.A vs 6.B – 4:0
9.A vs 8.B – 0:0
7.B vs 6.A – 8:0
9.B vs 8.A – 0:2
7.B vs 6.B – 8:0
9.B vs 8.B – 0:4
7.A vs 6.A – 6:0
9.A vs 8.A – 2:4
6.A vs 6.B – 0:2
8.B vs 8.A – 1:1
7.B vs 7.A – 6:2
9.B vs 9.A – 1:2

Pořadí:

Vítězi se stali hoši ze 7.B a z 8.A.

1.      místo – 7.B (M. Mečl, J. Mertl, J. Števo, M. Zbořil, D. Markov, T. Monath, V. Vanžura)
2.      místo – 7.A (O. Mihulka, J. Houštecký, R. Adjal, M. Nyzhygai, V. Matas, B. Tserenchimed, J. Bartáček)
3.      místo – 6.B (V. Žlůva, V. Halyshych, V. Humetau, V. Volenec, D. Maleček, D. Káňa, D. Žitko)
4.      místo – 6.A (M. Touš, S. Rusyn, K. Marčo, D. Voborský, A. Bilynets, Y. Toma, D. Basov)

1.      místo – 8.A (M. Villino, J. Tichý, D. Legemza, O. Holub, K. Vrábel)
2.      místo – 8.B (J. Hobl, J. Polívka, M. Smazal, J. Kreuzmann, V. Osvald, Z. Strnad, M. Pustovojt)
3.      místo – 9.A (R. Hůrka, J. Švábek, M. Beneš, J. Bureš, J. Šmídl)
4.      místo – 9.B (A. Reichel, D. Kozel, T. Hail, J. Dobeš, N. Koutský, M. Šneberger)

Přehazovaná

Přehazovaná dívky (6.-7. ročník)
Přehazovaná dívky (8.-9. ročník)
6.C vs 7.A, B – 18:9
8.A vs 9.A – 13:13

8.A vs 9.B – 15:11

9.A vs 9.B – 13:15

Pořadí:
1.      místo – 6.C (Andriievska K., Myroniuk K., Myroniuk K., Ovodova V., Shkrobiak V., Zaitseva P.)
2.      místo – 7.A, B (Hiřmanová K., Cinková N., Groulíková E., Krutská M., Poliščuk A., Ivanchuk I.)

1.      místo – 8.A (Divišová A., Louati S., Šarišská J., Imenova A., Kubíčková E., Pitorová L.)
2.      místo – 9.B (Odvodyová N., Sarközi V., Schovánková V., Klepa D., Duma S., Tang T. C. V.)
3.      místo – 9.A (Herzegová S., Voborská M., Marková B., Tůmová N., Vaňková T., Prokopová T.)

Ringo

Ringo dívky (6.-7. ročník)
Ringo dívky (8.-9. ročník)
6.C vs 7.A, B – 9:15
8.A vs 9.A – 12:15

8.A vs 9.B – 15:10

9.A vs 9.B – 15:11

Pořadí:
1.      místo – 7.A, B. (Hiřmanová K., Cinková N., Groulíková E., Krutská M., Poliščuk A., Ivanchuk I.)
2.      místo – 6.C (Andriievska K., Myroniuk K., Myroniuk K., Ovodova V., Shkrobiak V., Zaitseva P.)

1.      místo – 9.A (Herzegová S., Voborská M., Marková B., Tůmová N., Vaňková T., Prokopová T.)
2.      místo – 8.A (Divišová A., Louati S., Šarišská J., Imenova A., Kubíčková E., Pitorová L.)
3.      místo – 9.B (Odvodyová N., Sarközi V., Schovánková V., Klepa D., Duma S., Tang T. C. V.)
Vítězové jednotlivých kategorií se utkali ve vzájemných utkáních:
6.C vs 8.A – 0:2 (12:15,9:15) v přehazované
7.A, B vs 9.A – 1:1 (15:12, 14:15) v ringu

Stolní tenis

Kategorie 6. a 7. třídy
V rámci sportovního dne školy proběhla rovněž soutěž ve stolním tenisu. Soutěž určenou pro žáky šesté a sedmé třídy zahájila exhibice Sofie Janečkové (6. A) a Viktoriie Romankové (6. B). Poté se do bojů zapojilo 21 chlapců, které nejprve čekaly zápasy ve tříčlenných skupinách, ze které do vyřazovacího čtvrtfinále postoupili vítězové a jeden s nejlepším skóre z druhého místa. Ve finále, které se stalo záležitostí žáků 7. B, nakonec Josef Mertl zdolal Mathiase Zbořila. Souboj o třetí místo vyhrál Daniel Voborský (6. A), který přehrál Jakuba Števa (7. B).

Kategorie 8. a 9. třídy
V souboji osmých a devátých tříd nastoupilo sedm žáků, kteří se utkali každý s každým. O vítězství Jakuba Polívky (8. B) rozhodla až minitabulka ze vzájemných zápasů, kde rozhodovalo při rovnosti bodů až pomocné kritérium – rozdíl ve skóre.  Druhé místo vybojoval Václav Osvald (8. B), třetí příčka patří Michalu Šnebergerovi (9. B). V rámci turnaje předvedly exhibici Ema Nechutná s Libuší Pitorovou a s paní učitelkou Barborou Filipovou.

Na závěr dne se uskutečnila 3 exhibiční utkání v kopané. Sestava pedagogického sboru: Jakub Houzar, Lukáš Jíra, Kašpar Klepal, Pavel Pomp, Štěpán Hanzlík a Anna Štěpánková.
Pedagogický sbor vs 8.A – 7:1 (3x Pomp, 3x Hanzlík, 1x Jíra / 1x Vrábel)
Pedagogický sbor vs 7.B – 2:0 (1x Jíra, 1x Klepal)
Pedagogický sbor vs. 8.B – 1:0 (1x Jíra)

Všem účastníkům děkujeme za účast, skvělé sportovní výkony a organizátorům turnajů (především pak Tereze Jílkové a žákyním 9.A Cecílii Janouškové a Nele Košařové) za spolupráci!