Školní výlet 1.A a 1.B

Dne 18. června se obě první třídy vydaly na svůj první školní výlet. Navštívili jsme ekofarmu sdružení ŽINAFA v Újezdě nade Mží.  Na prohlídkové stezce jsme poznávali nejen domácí zvířata. Na každém stanovišti jsme se dozvěděli mnoho nového, některá zvířátka jsme si mohli i pohladit, potěžkali jsme si pštrosí vejce, zkusili jsme kohoutí zápasy, bojovali jsme jako Keltové, zdobili jsme různými druhy ptačích per, krmili jsme fretky vařeným křepelčími vajíčky a jako suvenýr jsme si odnesli právě načesanou srst z velblouda. Pobyt na farmě jsme zakončili opékáním špekáčků a vyrazili jsme na stopovačku. Po splnění všech úkolů a rozdání sladkého pokladu jsme se všichni sešli pod 500 let starým dubem Jana Žižky. Největším překvapením pro nás byla chybějící lávka cestou k přehradě Hracholusky, kde na nás čekal autobus. Naštěstí nám správce hráze umožnil projít zakázaným prostorem přímo přes hráz. Přestože ten den padaly teplotní rekordy, výlet se nám všem líbil.