ŠD v Muzeu strašidel

O tom, že pohádkové postavy a strašidla se neobjevují jen v knížkách a filmech, ale „vybafnou“ na návštěvníky i v Muzeu strašidel jsme se přesvědčili 17. března při naší návštěvě.
Pod kamennými klenbami za doprovodu strašidelných zvuků jsme se mohli zblízka setkat například s hejkalem, čertem, Černou paní, bludičkami či vodníkem… Na chvíli jsme se přenesli do světa pohádek a kouzel z doby dávno minulé a úplně zapomněli na každodenní starosti.

Návštěva byla velice zajímavá a dokonce i poučná. Z poutavého vyprávění pana Zajíčka jsme se dozvěděli o bytostech, které jsou dodnes spojovány s Plzní a jejím okolí, jako je např. bájný kníže Radouš, ohnivý pes, draci či Saracenský čert. Vyslechli jsme legendu o plzeňském znaku, pověst o konci loupeživého rytíře z Pecihrádku, pověst o katedrále sv. Bartoloměje, Černé paní a černé růži a kouzelné moci plzeňského znaku.

A jak jsme se báli/nebáli už poznáte z naší fotogalerie.

- K.R. -