Projekt "Příběhy našich sousedů"

Dne 11.6.2014 jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků projektu Příběhy našich sousedů, které organizovala společnost Post Bellum. Vyhlášení proběhlo v obřadní síni plzeňské radnice. Moc nás těší, že se naši žáci umístili mezi šesti nejlepšími základními školami v Plzni. Naši školu reprezentovali žáci IX.A Karolína Kodetová, Karolína Bokrová, Michaela Klichová a Ondřej Šochman. Cílem několikaměsíčního projektu bylo oslovit nějakého plzeňského pamětníka, který by byl ochotný se o své životní osudy s dětmi podělit. Jako škola jsme měli možnost spolupracovat s předsedou okresního Svazu bojovníků za svobodu v Plzni, panem Ing. Jaroslavem Bukovským, kterého jsme sami oslovili a se kterým jsme pak natočili více jak 80 minutovou nahrávku jeho životního příběhu. Nahrávce předcházela osobní setkání a vzájemná květnová cesta do Terezína, kde jsme se společně zúčastnili terezínské tryzny a posléze i návštěvy terezínské pevnosti.