OH Paříž 2024

V tělocvičně naší školy odstartovala sportovní část akce OH Paříž 2024 určená pro žáky pátých a šestých tříd besedou s olympijskými sportovci – zlatým medailistou z OH v Mexiku 1968 Janem Kůrkou, stříbrným z OH 1972 z Mnichova Vladimírem Haberem a bronzovým z OH 2000 ze Sydney Janem Řehulou. Sportovce nejprve přijala ředitelka školy Iveta Žižková. Poté se již žáci i řada učitelů se dozvěděli spoustu zajímavostí ze zákulisí olympijský her i sportovců samotných, proběhla i velice plodná diskuze s řadou dotazů. Po skončení byla zajištěna autogramiáda, žákům bylo rovněž umožněno se s medailisty vyfotit. Akce nyní bude pokračovat v hodinách tělesní výchovy, kde žáci budou plnit pět sportovních disciplín a budou si za každou splněnou vybarvit jeden olympijský kruh. Akce OH Paříž 2024 pak vyvrcholí v červnu olympijských dnem, ve kterém se jednotlivé třídy utkají mezi sebou ve speciálních disciplínách, opět za přítomnosti sportovců – účastníků OH.

(pap)