Mezinárodní den památek a historických budov

V pátek 19. 4. 2013 proběhl na prvním stupni celodenní projekt k Mezinárodnímu dni památek a historických budov. Prostřednictvím integrované tematické výuky si všechny ročníky prvního stupně přiblížily zadané téma.  Ve třídách probíhaly interaktivní prezentace významných památek světových, českých i plzeňských, skupinové práce, vyplňovaly se pracovní listy, kreslily se  budovy plzeňského náměstí, žáci se zapojili do společné stavby katedrály sv. Bartoloměje z vlastnoručně opracovaných, nabarvených a podepsaných cihliček.  Děti se seznámily s pověstmi týkajícími se významných památek, zahrály si tematická pexesa, počítaly početní hrady, rýsovaly a měřily úsečky na obrázcích zámků. Zajímavé byly vypočítané údaje o stáří jednotlivých  památek, pozvánky třídních cestovních kanceláří nebo orientace v mapách či čtvercové síti.