Medvídkový týden

Letos zahájilo školní rok 2014/2015 v naší škole 47 prvňáčků. Druhý školní týden jsme nazvali Medvídkovým. To proto, že si děti mohly do školy přinést své plyšové kamarády a učit se spolu s nimi. Prvňáčci denně plnili medvědí úkoly a za každý úspěšně splněný si nalepily na hrací kartu medvídka. A jaké úkoly zvládli? Procvičovala se pravolevá orientace, uvolňovala se ruka grafomotorickými cviky, děti hledaly chybějící nebo přebytečné části obrázků, dokreslovaly druhou polovinu obrázků, zlepšovaly se v poznávání pohádek, pátraly po shodách a rozdílech atd. Nechyběly ani oblíbené příběhy Včelích medvídků nebo Méďové . Také jsme zpívali písničky z těchto večerníčků a naučili se třeba i medvědí taneček. Týden utekl jako voda a každý žáček si nesl domů první velkou jedničku.