Hodina angličtiny s hokejisty HC Škoda Plzeň

Ve čtvrtek 15. listopadu se 22 žáků 9.A a 9.B zúčastnilo netradiční výuky anglického jazyka. „Učiteli“ však v tom případě byli zámořští hokejisté HC Škoda Plzeň, američtí útočníci Nicholas Johnson, Ryan Hollweg a kanadský obránce Nicolas St. Pierre.

V tiskovém centru zimního stadionu nejprve žákům vyprávěli o svém dětství a mládí, jak se dostali k hokeji a nakonec kudy vedla jejich cesta do Plzně. Poté dostali žáci možnost se sami ptát a po počátečním ostychu se nakonec rozproudila debata. Největším bavičem se stala letošní posila Indiánů Ryan Hollweg, který kupříkladu vyprávěl, jak přišel ke svému kníru i o svých zážitcích z pěstních soubojů v NHL.

Poté se role obrátily a otázky začali klást sami hráči. Týkaly se toho, co sami na začátku hodiny vyprávěli a zkoušeli tak, co si žáci zapamatovali. Jména autorů a autorek správných odpovědí byla na závěr slosována a tři z nich si odnesli počítačovou hru NHL.

Poté Ryan Hollweg zahrál na kytaru dvě písničky od kapel Oasis a Pearl Jam, což sklidilo velký potlesk publika a zároveň obdiv, že hokejista dokáže hrát takto skvěle na kytaru.

Na závěr se sympatičtí hokejisté všem podepsali na kartičky a velmi ochotně se nechali s děvčaty vyfotit.

Video z hodiny (Zdroj: Televize ZAK - 16.11. 2012)

Mgr. Lukáš Kopecký