Den s fyzikou

„Šestky a sedmička“ na Dni s fyzikou

V pondělí 31. května se uskutečnil na Středním odborném učilišti elektrotechnickém Den s fyzikou, který pořádala Západočeská univerzita ve spolupráci s Plzeňským krajem a dalšími partnery.
Při dopolední „fyzikálně astronomické show“ na několika místech probíhaly série fyzikálních a astronomických experimentů a účastníci mohli pozorovat chromosférickými dalekohledy Slunce. Této části se zúčastnily se svými třídními učiteli a učitelkami třídy 6.A, 6.B a 7.A.
Pak následovalo ocenění nejlepších řešitelů krajských kol fyzikální a astronomické olympiády a Benešova základní škola měla ze všech základních škol v Plzni největší zastoupení: v kategorii GH se na třetím místě umístil Lukáš Vlček ze 7.A a o páté místo se dělili David Smejkal ze 6.B a Martina Šnajdrová ze 6.A. Všichni získali hodnotné ceny od sponzorů a organizátorů akce.
O akci se zajímaly sdělovací prostředky, a tak v Českém rozhlase Plzeň hovořila ředitelka Benešovy základní školy Mgr. Ivana Čapíková a v Plzeňském deníku vyšla fotografie s našimi žáky sledujícími experimenty s Teslovým transformátorem a rozhovor s Lukášem Vlčkem.
Následují fotografie z akce pořízené Mgr. Karlem Brožem z Nakladatelství Fraus:

Den s fyzikou

Den s fyzikou Den s fyzikouzvětšit