Den s fyzikou

Ve čtvrtek se konala na SOUE ve Skvrňanech významná fyzikální akce. V její první části v areálu probíhaly fyzikální a astronomické experimenty, které se nedají realizovat v podmínkách základní školy. Nadšení vzbudila u žáků 6.B a 8.A nejen simulace výbuchu jaderné bomby, ale též pokusy s vývěvou, elektromagnetickým dělem, Teslovým transformátorem či kapalným dusíkem. Ve druhé části pak byli oceněni nejlepší řešitelé krajských kol fyzikální a astronomické olympiády v Plzeňském kraji. I zde byla Benešova základní škola často zmiňována, protože v kategorii EF (8. a 9. třídy a odpovídající ročníky gymnázií) zvítězila Věra Podestátová z 8.A a nechala za sebou všechny studenty gymnázií i základních škol z celého Plzeňského kraje. Ještě výraznější úspěch zaznamenala naše škola v kategorii GH (6. a 7. třídy a odpovídající ročníky gymnázií), kdy sedmáci obsadili v kraji dokonce všechna čtyři první místa, a to v pořadí Gabriela Bílková, Tereza Holátová, Daniel Šiška a Martin Pejsar. Všichni byli oceněni diplomy Krajského úřadu a mnoha cenami od Nakladatelství Fraus, Krajského úřadu, Západočeské univerzity a firmy ČEZ.