Chráníme životní prostředí

Občanské sdružení ENVIC by rádo poděkovalo všem žákům ze školní družiny ZŠ Benešova za nádhernou vánoční dekoraci, kterou připravili na Vánoční dílny konané v neděli 12.12.2010. Tento předvánoční workshop jsme uspořádali ve spolupráci s pivovarem Purkmistr v Plzni Černicích. Chtěli jsme se s návštěvníky podělit o myšlenku, že vyrobit si vlastní dekorace není jen zábavné ale i ekologické. Vždyť proč kupovat plastové ozdoby z ohromné dálky, když je kolem nás taková spousta nápadů a pro životní prostředí šetrných materiálů? Pro zájemce jsme připravili zdobení perníčků, a vyrábění svíček z včelího vosku a dekorací z ovčí vlny. Velikou inspirací byly pro účastníky i ozdoby, věnce a svícny, které z přírodních nebo nepotřebných materiálů připravili vaši žáci. Naším favoritem se stal zvonek vyrobený z alobalu a kelímku od jogurtu.

Děkujeme a přejeme krásné prožití vánočních svátků!
Za občanské sdružení ENVIC Ilona Gonová.