Chemické látky kolem nás

Žáci 8.C třídy se 14. listopadu zúčastnili projektu „Chemické látky kolem nás“. Děti se ponořily do kouzelného světu chemických látek. Projekt se skládal nejenom z teoretické, ale i praktické časti. Žáci byli rozděleni do skupin a vyplňovali zadání. Během projektu děti zopakovaly výstražné symboly, které nás obklopují a co znamenají. Dalsím blokem projektu bylo téma „Směsi a způsoby jejích rozdělení“. Žáci měli možnost provést několik pokusů. Udělali krystalizaci vypařováním, rozdělovali směsi magnétem a prováděli filtraci a usazování směsí. Taky byly demonstrovány pokusy „Faraonové hadi“, pěstovaní krystalů a jiné. Děti se naučily hodně nového. Všichni žáci byli zapojeni a moc se jim ten projekt líbil.