Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky) ZŠ

Divadlo Alfa vzdává hold Julesovi Verneovi a Karlu Zemanovi, dvěma mužům, kteří hýřili napínavými a zábavnými příběhy a jsou inspirací pro další a další generace vědců, výtvarných umělců, spisovatelů, filmařů a divadelníků. V divadle Alfa se skupina plzeňských dětí vydává na výlet na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří. Poté, co vchod do jeskyně, kterou zkoumají, zasype kamení a hledají cestu ven, dostávají se hloub do středu Země. Postupně poznávají svět prehistorických příšer, jakož i děti ze IV. A, IV. B, V. A, V. B a V. C. Ostatně v regionu se nacházejí dvě významná paleontologická naleziště: v Radnicích a v Nýřanech. A právě v Nýřanech byly nalezeny zbytky býložravého plaza Edaphosaura, který žil v Evropě a v Severní Americe ve svrchním karbonu a ve spodním permu. Samotná insenace kombinuje divadelní prostředky s projekcemi a triky světa filmu - a ukazuje se, jak blízko má k sobě Verne, Zeman a loutkové divadlo.