Bludiště stop – přírodovědná soutěž ŠD

V únoru jsme se s dětmi ve školní družině učili poznávat různé stopy zvířat. Hledali jsme v encyklopediích i na internetu, porovnávali otisky našich domácích zvířecích miláčků. Paní vychovatelky pro nás pak na pátek 21. února připravily přírodovědnou soutěž, kde jsme si vyzkoušeli jaké stopy už bezpečně poznáme. Naším úkolem bylo najít 18 stop a určit, kterému zvířeti patří.

Všichni soutěžící to nakonec zvládli, někteří s malou nápovědou a osm dětí zvládlo test bez chybičky. Nakonec jsme si vychutnali sladkou odměnu a hlavně máme radost, že jsme zase o něco moudřejší.

A jaké stopy poznáte vy? Tady je malá ochutnávka. Uhodnete, která stopa patří ježkovi, kancovi, srnce, psovi, bažantovi, zajíci, kachně, lišce a jezevci?

- K.R. -