Astronomická olympiáda

Na přelomu září a října se žáci a žákyně 6. až 9. tříd zúčastnili prvního kola astronomické olympiády. Celkem se astronomické olympiády zúčastnilo 130 dětí.

Při řešení úloh mohli používat encyklopedie, knihy, mapy, časopisy, a dokonce také internet. S překvapením zjistili, že to však často nestačí. Nepostačuje jen vědět, kde a jak se informace najdou, ale je důležité také spoustu věcí znát, aby mohly být otázky zodpovězeny správně a rychle.

V kategorii GH pro 6. a 7. třídy vyhrál Lukáš Vlček ze 7.A se 23 body, o bod méně získali ze stejné třídy Michal Smutný, Jan Prokop a Petr Fleischmann. Úspěšnými řešiteli (s 15 a více body) se stalo 31 soutěžících.

V kategorii EF pro 8. a 9. třídu zvítězil Martin Batěk z 9.A s 24 body. Jan Tolaš, Jan Zvikl a Patrik Sulán ze stejné třídy získali o bod méně. Úspěšnými řešiteli (s 15 a více body) se stalo 33 soutěžících.

Všichni úspěšní řešitelé postoupili do druhého kola, které proběhne v rozmezí ledna a března jako kolo domácí, nejlepší pak mohou postoupit do celostátního kola, které se uskuteční koncem května v Praze, případně do kola mezinárodního, které proběhne na podzim příštího roku.

Výsledková listina je v přiloženém souboru.

Astronomická olympiáda

Astronomická olympiáda Astronomická olympiádazvětšit