Astronomická olympiáda − vyhodnocení

Před vánočními prázdninami byli oceněni nejlepší řešitelé astronomické olympiády. Ocenění nejlepším v kategorii GH předávala paní zástupkyně Mgr. Zdeňka Slámová, nejlepší řešitele v kategorii EF ocenila paní ředitelka Mgr. Ivana Čapíková.

Kromě diplomů a propisek, které dostali všichni úspěšní řešitelé, obdrželi nejlepší také astronomické publikace z řady Co-Jak-Proč, které věnovalo Nakladatelství Fraus, kalkulačky, záložky a jiné drobné ceny.

Celkem se školního kola astronomické olympiády zúčastnilo 110 dětí, z nichž bylo 57 úspěšných.

Všichni úspěšní řešitelé postoupili do druhého kola, které proběhne v rozmezí ledna a března jako kolo domácí, nejlepší pak mohou postoupit do celostátního kola, které se uskuteční koncem května v Praze, případně do kola mezinárodního, které proběhne na podzim příštího roku.

Karolína Kodetová ze 6.A zvítězila v kategorii GHJakub Merxbauer z 8.A dělil první místo v kategorii EFJosef Hess z 9.A dělil první místo v kategorii EFnejlepší řešitelé astronomické olympiády ve sborovně při předávání cenJosef Hess, Jakub Merxbauer, Karolína Kodetová a Martin Straka s diplomy a publikacemi Nakladatelství Fraus