Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Vyhledávání

Přihlášení do systému Škola Online

Plzeňský kraj
HC Škoda Plzeň
FC Viktora Plzeň
Recyklohraní
Oficiální informační server města Plzně

Astronomická olympiáda

V pátek 26. listopadu se žáci a žákyně 6. až 9. tříd zúčastnili prvního kola astronomické olympiády. Celkem se astronomické olympiády zúčastnilo 110 dětí.

 

Při řešení úloh mohli používat encyklopedie, knihy, mapy, časopisy, a dokonce také internet. S překvapením zjistili, že to však často nestačí. Nepostačuje jen vědět, kde a jak se informace najdou, ale je důležité také spoustu věcí znát, aby mohly být otázky zodpovězeny správně a rychle.

 

V kategorii GH pro 6. a 7. třídy, která se ukázala být velmi náročná, vyhrála Karolína Kodetová ze 6.A s 20 body, o dva body méně získali ze stejné třídy Martin Straka a Jana Remsová. Úspěšnými řešiteli (s 15 a více body) se stalo (jen) 25 soutěžících ze 62.

 

V kategorii EF pro 8. a 9. třídu zvítězili s 34 body Petr Svoboda a Jakub Merxbauer z 8.A společně s Josefem Hessem z 9.A. Úspěšnými řešiteli (s 15 a více body) se stalo 32 soutěžících ze 48.

 

Všichni úspěšní řešitelé postoupili do druhého kola, které proběhne v rozmezí ledna a března jako kolo domácí, nejlepší pak mohou postoupit do celostátního kola, které se uskuteční koncem května v Praze, případně do kola mezinárodního, které proběhne na podzim příštího roku.

 

Kompletní výsledky kategorie GH

 

 

vytisknout stránku
Design by SITMP