Projekový den v 8.A

Poslední březnový den proběhlo páteční vyučování v VIII. A trochu jinak. Celý den se totiž žáci věnovali tématu zdravého životního stylu.

První dvě vyučovací hodiny si žáci vlastnoručně připravovali zdravou svačinu. Postupně si mohli pochutnat na obložených houskách, sendvičích s tuňákem, ovocném či zeleninovém salátu. V následujících hodinách čekala žáky přednáška pořádaná Státním zdravotním ústavem se zaměřením na zdravou výživu, škodlivost kouření a alkoholu. Během přednášky si žáci mohli například vyzkoušet opilecké brýle nebo změřit podíl oxidu uhelnatého v dechu, který bývá u kuřáků prokazatelně vyšší. (Naštěstí se ukázalo, že se naši osmáci cigaretám úspěšně vyhýbají J)

Závěr projektového dne si žáci, i díky krásnému slunečnému počasí, zpestřili procházkou po okolí a krátkým fotbalovým utkáním.

Celý den se velmi vydařil, o čemž se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích.