Již učíme po evropsku

spice

Před vánočními prázdninami žáci 7. a 9. ročníků vyplnili obecné dotazníky týkající se jejich vztahu k matematice a ostatním přírodním vědám,  způsobu výuky, který upřednostňují-zda prostřednictvím zraku, poslechu či pohybu a hmatu, k jakým činnostem využívají počítač a jak často...

17. ledna 2011 jako první zahájila  mezinárodní projekt SPICE třída 7.A. Několik následujících týdnů se žáci budou učit podle inovativních metod práce rakouského učitele Hermanna Morgenbessera. Při výuce budou pracovat ve skupinkách, naučí se pracovat s matematickým programem Geogebra a vyvrcholením rakouského projektu je prezentace zadaného úkolu v programu Powerpoint, kterou pak žáci ve dvojici před celou třídou obhájí.

21. ledna 2011 se do projektu Spice zapojila i třída 7.B, která zde ale slouží jako takzvaná kontrolní třída, tedy třída, kde probíhá výuka se stejným obsahem, ale tradičním způsobem.

V následujích týdnech můžete na našich webových stránkách sledovat průběh projektu, fotografie práce žáků pracující  rozdílnými metodami  práce v jednotlivých třídách.

Úvodní hodina v 7.A: vyplnění dotazníku týkající se jejich znalostí před zahájením projektu, práce ve skupinách, diskuse nad prac. listy, obhajoba názorů jednotlivých skupin.

Úvodní hodina v 7.B: vyplnění dotazníku týkající se jejich znalostí před zahájením projektu, práce s pracovním listem-individuální práce žáků, obhajoba vlastních názorů vedená frontálně (učitel X žák).