Adaptační kurz 6. ročníků

První den jsme se se žáky vydali vlakem do Plas. Když jsme dorazili na místo, které bylo v ranních hodinách ještě ukryto v mlze, zamířili jsme ke zdejší opravené budově pivovaru. Po krátkém seznámení s historií zdejšího kláštera, byli žáci rozděleni do menších skupinek, v nichž začaly probíhat první seznamovací hry. Po krátkém seznamovacím úvodu se vydala první polovina žáků na komentovanou prohlídku konventu, která začínala v 10:00 hod. Druhá skupina ji následovala v 11:00 hod. Prohlídka byla zajímavá, pan průvodce velmi ochotný a odhodlaný odpovědět žákům na nejrůznější dotazy. Chlapce z 6. B zaujal vodní systém kláštera, ale hlavně zdejší důmyslné záchody. Po prohlídce jsme se vydali na menší procházku do plaského lesa, kde proběhly další soutěže a aktivity, ať už v menších či větších skupinkách. Během těchto „her“ se žáci nejen pobavili a seznámili, ale také poznávali krásy přírody a to, jak se v ní mají chovat. Také cesta vlakem zpět do Plzně proběhla v přátelském duchu.

Druhý den jsme strávili v okolí Šídlovského rybníku a Kolomazné pece. Hned poté, co jsme se dopravili tramvají č. 4 na místo, jsme zahájili týmové hry přímo v areálu zdejšího ranče. Během nich byli samozřejmě vyhlášeni vždy ti nejlepší a také odměněni drobnou sladkostí. Po klání jsme se prošli na Kolomaznou pec, kde jsme zhotovili společnou fotografii, a pak už přišel zlatý hřeb dne. Aktivita vymyšlená hlavami hochů z 6. B – stavění lesních bunkrů. Žáci se sami rozdělili do skupin a dali se do tvorby lesních architektonických skvostů. A to doslova. Až na výjimky, vznikly opravdu pozoruhodné stavby. Po této aktivitě, která zabrala poměrně dost času, následovalo hodnocení bunkrů. Hodnotili je pedagogové, ale i samotní žáci. Pak jsme si ještě trochu zasoutěžili, zhodnotili celou akci, vyhodnotili ty nejlepší, rozdali odměny a vydali se zpět k budově školy.

Více fotografií na facebookové stránce školy :-)