Země plná pokladů

V úterý 25. dubna se žáci II. a III. oddělení naší školní družiny vypravili na Zámecký statek do Újezdu n. Mží objevovat poklady i tajemství ukrytá pod zemí i nad zemí. Po milém přivítání s průvodci, rozkoukání po statku a rozdělení do dvou skupin, jsme se vydali po stopách skřítků, splnit deset záludných úkolů. Cestou jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí - např. o pěstování rostlin, užitku žížal v kompostu, k čemu slouží pluh i kombajn, zahráli si na zahradníka, zemědělce, kuchaře i geologa. Prohlédli jsme si, nakrmili, pohladili… na statku chovaná zvířata a putování zakončili v „jeskyni“ plné drahokamů. Po svačině jsme ještě stihli vyzkoušet herní prvky na místním hřišti.
Počasí nám nakonec přálo, nezmokli jsme, ale hlavně jsme všichni výletníci bohatší o nové zážitky i vědomosti. Máme zase na co vzpomínat.

- Klára R: -