Výlet ŠD za řemesly na zámecký statek Býkov

V pondělí 11. května se školní družina vypravila na tolik očekávaný výlet. Za cíl jsme letos vybrali památkově chráněný statek nedaleko Plzně - zámecký statek Býkov, který nabízí jedinečnou atmosféru dávno zašlých časů a kde jsme se rázem přenesli zpátky do historie. Poutavou formou jsme si přiblížili tradiční česká řemesla - jako jsou např. sedlář, pekař, tkadlec, dráteník, kovář, hrnčíř a košíkář. Praktické ukázky nám pomohly k prohloubení znalostí o lidových řemeslech a v neposlední řadě k získání úcty k předkům a jejich řemeslné práci.
Kromě názorných ukázek jednotlivých řemesel jsme si ještě prohlídli muzeum historických zemědělských strojů a nástrojů, vyrobili dárek pro maminky (krásné srdíčko z korálků a drátku), shlédli představení Řemeslnické písničky, společně si zazpívali o „kadidědkovi“, v útulném prostředí zámeckého statku jsme si pochutnali na koláči s čajem a na závěr všichni ochutnali ještě teplý chleba upečený pekaři v místní peci.
Řemesly i písničkami provázený program byl pro děti nevšedním zážitkem. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a máme zase na co vzpomínat.

- Klára R. -