Slavíček ŠD

V pondělí 29. ledna se konala v naší školní družině pěvecká soutěž „Slavíček“. V každém oddělení po celý leden probíhaly přípravy, zkoušky, třídní kola a z nich vybraní odvážní jedinci postoupili do finále, kterého se zúčastnilo 17 soutěžících. Vystoupení zpěváků, zpěvaček i pěveckých skupin hodnotila porota složená z dětí a paní vychovatelky nejen body, ale i ústně. Několik soutěžících dokonce získalo stejný počet bodů, proto muselo o pořadí rozhodnout početné obecenstvo. Slyšeli jsme písničky známé i méně známé a než porota sečetla body, stihli jsme si i zatančit. Protože máme celoroční hru o zvířatech, tak jsme si na novém 3Panelu našli pár zajímavostí o slavíkovi, obrázky tohoto zpěvného ptáčka a poslechli si jeho zpěv.
Všichni zpěváčci si zasloužili, kromě malé odměny i velký potlesk za to, že našli odvahu a před porotou i ostatními spolužáky zazpívali.

- Klára R. -