ŠD v květnu

Plno vůní z rozkvetlých stromů, keřů i luk a teplé slunečné počasí nás v květnu lákalo hlavně do přírody a na hřiště v okolí školy, kde jsme se mohli věnovat zlepšování pohybových dovedností při různých sportovních činnostech. První týden jsme věnovali pozornost našim maminkám, které měly svátek a tak jsme pro ně vyráběli dárečky, přáníčka. Při vycházkách jsme dalekohledy pozorovali život ptáků na stromech. „Ptačí svět“ bylo totiž další téma naší roční hry „Máme rádi zvířata“. Znalosti o ptácích jsme si pak mohli vyzkoušet při další celodružinové akci Ptačí stezce 28. 5., vytvoření barevní papoušci, kosáci nebo čápi zase zdobily naší chodbu i třídy. Dále jsme v květnu navštívili knihovnu a vybírali knížky na prázdniny a byli jsme na exkurzi v Centru robotiky.
Zkrátka i květen v naší družince byl opět plný zábavy .
- Klára R. -