ŠD na archeologické dílně v ZČM

První listopadový týden si děti z II. oddělení naší školní družiny zpestřily návštěvou archeologické dílny v Západočeském muzeu. Nejdříve nám milá paní průvodkyně vysvětlila, čím se vlastně archeologie zabývá, jaký význam má, jak takový archeologický průzkum vypadá. Povídali jsme si o pravěku, prohlédli expozici pravěku a potom už následovala praktická činnost.
Rozdělili jsme se do čtyř skupin a archeologický průzkum mohl začít. Např. jsme podle obrázků hledali ve vitrínách nádoby nalezené v pravěku a určovali z jaké doby pocházejí, vyzkoušeli jsme si drcení obilných zrn pomocí dvou kamenů, mletí mouky na kamenném mlýnku. Dále jsme odkrývali pravěký hrob, přeměřovali a zakreslovali do tabulky nalezenou maketu kostry a posledním úkolem bylo z jednotlivých střepů poskládat a slepit keramickou nádobu.
Archeologická dílna byla velice zajímavá, poučná a hlavně dobrodružná. Už teď se těšíme na další -tentokrát zaměřenou na středověk.

- Klára R. -