Říjen ve školní družině

Máme za sebou druhý měsíc školního roku. A jaký byl? Pestrý a barevný. Říjen nám dopřál slunečné počasí, proto jsme co nejvíce času využívali k pobytu venku, podnikali přírodovědné vycházky, na kterých jsme pomocí obrázkových karet a atlasů určovali stromy v okolí školy, pod lupou si prohlíželi kůru stromů, barevné listy i brouky, na hřišti se učili skákat gumu, hráli fotbal, míčové hry, trénovali skákání přes švihadlo nebo třeba kreslili obrázky do písku.
Při odpočinkových činnostech jsme si povídali a četli o zvířatech lesní říše, stavěli pevnosti z dřevěných kostek, plastové stavebnice i lega, hráli deskové stolní hry, vybarvovali omalovánky s podzimní tematikou, vyráběli barevné ježky, dýně i zvířata ze zažehlovacích korálků. Listy nasbírané při vycházkách jsme využili při výtvarných činnostech, k výrobě podzimních obrázků, dekorací a kaštany zase k soutěžím, procvičování počtů, písmen i házení na cíl.
Umíme nové kolektivní hry, při kterých se učíme vzájemné spolupráci, respektovat ostatní a hrát fair play. Připomněli jsme si i významné dny jako například Den zvířat, Den stromů a povídali jsme si o tom, proč 28. 10. slavíme státní svátek, plnili jsme úkoly naší roční hry a uspořádali si druhé sportovní odpoledne - zvířecí pětiboj a lesní hrátky.
Konec měsíce se nesl v duchu Halloweenském.

- Klára R. -