Prosinec ve školní družině

Prosinec byl v naší školní družině plný vánočních aktivit a příprav na jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Hned v prvním týdnu jsme navázali na dopolední „čertí školu“ a uspořádali čertovské hrátky, následovala výtvarná soutěž „O nejhezčí vánoční koule“. V každém oddělení probíhaly vánoční dílny, ve kterých jsme tvořili drobné dárky a přání pro naše nejbližší i seniory do pečovatelského domu SeneCura. Velkou radost jsme měli z první sněhové nadílky.
Dozvěděli jsme se zajímavosti o tom, jak se slaví Vánoce v ostatních zemích, zpívali jsme koledy, našli si čas na hry s kamarády, ale i na další téma a úkol naší roční hry Máme rádi zvířata, kdy jsme vyhledávali zajímavosti o zimním spánku zvířat.
Poslední den, před Vánočními prázdninami jsme si v družině užili společné vánoční posezení, ochutnávali cukroví, poslouchali a zpívali koledy, na novém interaktivním panelu plnili úkoly adventního kalendáře z ČT déčka, hledali rozdíly u vánočních obrázků, prohlíželi si dárky od kamarádů a naladili se všichni na vánoční atmosféru.

- Klára R. -