Prosinec v ŠD

Prosinec byl v naší „družince“ ve znamení adventu a příprav na vánoční svátky. Začali jsme výrobou čertů, andělíčků i Mikulášů, na Den otevřených dveří - 6. 12. si u nás mohli všichni zájemci vyrobit svíčky z „medových“ mezistěn nebo ušít bylinkové pytlíčky. 12. 12. jsme vyrazili na prohlídku vánočních trhů na náměstí, nakrmili oslíka, zazvonili na zvon, obdivovali jsme krásně vyzdobené centrum města a samozřejmě i vánoční strom. 14. 12. jsme s dětmi naší „družinky“ navštívili Národopisné muzeum, kde jsme se naučili vyrábět ozdoby na stromeček z ovčího rouna a ve vánočním vyrábění jsme pokračovali i 17. a 18. 12. v naší školní družině. Podívejte se na malou ukázku toho, co všechno jsme v prosinci vytvořili.

-kr-