Pohádková země

Měsíc listopad  naše družinka žila různými nadpřirozenými bytostmi - tentokrát jsme si hráli na strašidla, o kterých jsme si každý den četli z Lexikonu strašidel Vítězslavy Klimtové a tak se nám návštěva do Pohádkové země V. Klimtové náramně hodila do tématu našich her. Prošli jsme si strašidelný les, zimní království i peklíčko, kde se někteří hříšníci opravdu báli. Kromě kouzelných postaviček paní Vítězslavy Klimtové jsme viděli i největší světovou sbírku klasických i supermoderních létajících košťat, ...a dále třeba mile strašidelný hrad Pekelníček a v něm pohyblivého čertického písaře Belzebuba (jediného gramotného roháče v pekelné říši) a nebo právě narozené čertí miminko Barnabáška v pravém čertovském pérovacím kočárku. Bylo to báječně strávené odpoledne. V dnešním uspěchaném světě, výstavu doporučujeme všem, kteří se chtějí na chvilku zasnít, přenést do pohádkového světa. Vchod do Pohádkové země najdete v Šimerově ulici na sídlišti na Borech. Na fotografiích vidíte, co dokáží lidské ruce vytvořit a jak se nám to líbilo.