Paralympiáda ŠD

V září - na ostrově her a sportu jsme s dětmi vzpomínali na letní olympijské hry, úspěchy našich sportovců a na Olympijský park v Plzni. Vyprávěli si o tom, jaké sportovní disciplíny, jsme si tam vyzkoušeli, jaké druhy sportu nás baví v létě, v zimě a povídali jsme si o tom, že radost ze sportu můžou mít i děti, lidé s různým handicapem.
A že to vůbec nemají jednoduché, jsme si vyzkoušeli při naší druhé společné akci Paralympiádě v úterý 27. září.
Rozdělili jsme se do 5 družstev (pět olympijských kruhů) a vyzkoušeli si pět netradičních sportovních disciplín: např. slalom – poslepu s vodičem, jízdu s vozíkem, hod levou rukou, skoky po jedné noze nebo běh „kulhavých“.
Všichni se moc snažili a na chvíli si zkusili, jak mají někteří lidé život ztížený a přesto se z něj umí radovat.

- Klára R. -