Nej námořník a námořnice školní družiny

Letošní námořnický rok si užíváme naplno, a protože už máme polovinu plavby za sebou, tak jsme se rozhodli, že si připomeneme ostrovy, na kterých jsme kotvili, osvěžíme vědomosti, které jsme v I. pololetí získali a vyzkoušíme si nějaké námořnické dovednosti při dalším společném odpoledni - volbě NEJ… námořníka a námořnice naší plavby. Nejdříve jsme se rozdělili do šesti posádek, seznámili se s pravidly a soutěžení mohlo začít. Každý správný námořník umí zacházet s lanem, uzlovat, a proto první disciplínou bylo rozvazování uzlů, dále posádky soutěžily v lovení rybiček, udržení rovnováhy na rozbouřeném moři, rozluštění zprávy v morseovce… a taky musely správně odpovídat na otázky z námořnické čepice našeho kpt. Kotvičky. A která posádka nakonec získala nejvíce bodů a patří jí titul Nej… námořník? Mrkněte do fotodokumentace .
- Klára R. -