Leden ve školní družině

Na začátku ledna jsme se radovali ze sněhové nadílky. Ta pravá zima trvala sice jen tři dny, ale i tak jsme stihli postavit pár sněhuláků a užít si pořádnou koulovačku.  A protože bylo toho sněhu letos opravdu málo, tak jsme si zimní náladu navodili zimními básničkami a tvořením. Sněhuláci, vločky, tučňáci, lyžaři z lepenky, papíru, kapesníčků či vaty na nás vykukují z každého rohu. Kromě zimního vyrábění jsme se naučili další společné hry, které hrajeme na koberci po obědě, stavěli si z lega a jiných stavebnic, seznamovali se s pravidly nových stolních her, které máme od Ježíška. Taky jsme pilně trénovali na PUZZLIÁDU a pokračovali v plnění úkolů naší roční hry „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“, kdy jsme se přenesli do pravěku. Povídali a četli jsme si o dinosaurech, mamutech, prohlíželi si encyklopedie, fosilie, které přinesli naši kamarádi.
V zimním období při našich vycházkách nezapomínáme přikrmovat kachny, labutě na řece. Děkujeme rodičům, kteří nás zásobují suchým pečivem .
- Klára R. -