Květen ve školní družině

Hned na začátku jsme si užili dva prodloužené víkendy. Už víme, proč 1. a 8. května nechodíme do školy, jaké státní svátky slavíme. Připomněli jsme si i další významné májové tradice, oslavy, např. svátek lásky, Den hasičů, rodiny a hlavně svátek všech maminek, kterým jsme vyrobili přání, nakreslili obrázky. V dalším týdnu k nám na praxi zavítal student Jirka, s kterým jsme si vyzkoušeli „mikroskopování“. Pod mikroskopem jsme zkoumali např. vlas, křídlo z mouchy, sůl, mravence…, různé tkáně a povídali si o tom, jak vlastně vypadá a funguje naše tělo, kolik máme smyslů a k čemu nám slouží.
V odpolední družině jsme při zápasech MS fandili hokejistům, a co nejvíce času trávili v přírodě, kde už je opravdu živo. Na hřišti, na louce jsme hráli badminton, fotbálek, trénovali skákání přes švihadlo, kreslili na chodníky, odpočívali na nových dekách…
Rozloučili jsme se s hrátkami na džungli a pustili se do nových, tentokrát detektivních úkolů od průvodců naší roční hry Vítka, Elišky a Čenišky.

- Klára R. -