II. Barevné odpoledne v ŠD – 31. října

Roční hra „Barevný rok v ŠD“ byla v říjnu ve znamení ORANŽOVÉ, kterou jsme se naučili namíchat ze základních barev, vyhledávali jsme v přírodovědných encyklopediích a na internetu zvířata s oranžovou srstí, peřím …, povídali si o důležitosti reflexních oranžových prvků např. na kole, aktovkách, pochutnali si na oranžovém ovoci či zelenině. Po obědě jsme si četli pohádky o veverkách, i lišce Bystroušce a poslední říjnový den jsme se s oranžovou barvou rozloučili při další společné akci, kterou pro nás paní vychovatelky připravily.
A jaké úkoly jsme museli splnit? Např. jsme pomocí oranžových desek zdolávali bažinu, běhali s mandarinkou na hlavě, kutáleli dýně nebo třeba z žaludů skládali obrázek. Všichni účastníci si na památku odnesli diplom a „oranžovou“ odměnu.

- Klára R. -