Duben ve školní družině

Jaro už konečně převzalo svou vládu, v přírodě se všechno probudilo, obléklo do jarního hávu, tráva už se zelená a jarní sluníčko nás lákalo na hřiště i do parků. Oprášili jsme pravidla skákání panáka, skákání přes gumu, kluci si užívali oblíbeného fotbálku.
Den Země jsme oslavili dalšími recyklohrátkami, tentokrát na téma „Pošleme to dál“, takže jsme si povídali o tom, co doma děláme s nepotřebnými věcmi, jak je lze ještě využít a kam s nimi, aby neskončili v popelnicích nebo na skládce, co je to bazar, charita, jak správně třídit odpad.
Měsíc duben je měsícem bezpečnosti, proto jsme si připomněli důležitá pravidla silničního provozu, zásady bezpečnosti při jízdě na kole, přecházení vozovek i cestování MHD.
Taky jsme plnili nové úkoly naší roční hry „Máme rádi zvířata“ a podívali se tentokrát do hmyzí říše. Vyráběli jsme housenky, berušky, včelky. Četli jsme si zajímavosti o včeličkách, mravencích, motýlech, prohlíželi si přírodovědné encyklopedie, broučky zkoumali pod mikroskopem a hlavně jsme na vycházky vyráželi s lupou a ploštice, mravence, berušky… si prohlíželi pěkně zblízka .
- Klára R. –