Březen ve školní družině

Zima byla letos dlouhá a tak není divu, že už jsme se všichni těšili na JARO.

Hned na začátku března jsme vyměnili zimní výzdobu za první jarní květy - sněženky, bledule i petrklíče, které jsme si vyrobili. Připomněli jsme si, že je březen měsícem knihy, čtenářů a vyprávěli si o tom, kterou knížku máme rozečtenou, která je naše oblíbená (i v družině po obědě často čteme). Taky jsme vyráběli dárky pro budoucí prvňáčky k zápisu, stavěli pevnosti z dřevěných kostek, hráli piškvorky, opakovali si pravidla slušného stolování a chování v jídelně, pravidla bezpečnosti při hrách venku i v družině, přijelo k nám divadlo Letadlo a užili si „jarní víceboj“. Při vycházkách jsme pozorovali, jak se v přírodě vše začíná probouzet a zelenat. „ZELENÁ“ byla totiž další barvou naší roční hry. Od Vrtulky (průvodce roční hry Barevný rok) jsme dostali dopis plný nových úkolů, umíme básničku i písničku o žabákovi, namíchat zelenou ze základních barev, nosili jsme do družiny zelené plyšáky, hračky a o zelené barvě nejen v přírodě si hodně povídali. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ JARNÍ DNY.

- Klára R. -