Březen v ŠD - Ostrov robotů

V březnu jsme zakotvili na Ostrově robotů. S roboty se dnes už nesetkáváme jen ve  sci-fi filmech a v továrnách, ale ROBOTI Jsou zkrátka úplně všude. Dokážou sestrojit auta, lékařům pomáhají provádět náročné operace, zkoumají hlubiny oceánů i vesmíru a už jich máme celou řádku i doma. Většinou uklízí, pomáhají v kuchyni, vysávají podlahu, sekají trávu, hrají si s námi a máme je pro zábavu. Několik takových robotů zavítalo i k nám do družinky. S dětmi jsme si povídali o tom, jaké technické vymoženosti máme doma, jak nám usnadňují život. O vynálezech jsme si četli z Alviho knížky, z encyklopedie Jak fungují stroje, Lexikonu techniky pro děti a hlavně jsme roboty kreslili a pár modelů i vyrobili. Představovali jsme si, jaké by to bylo, kdyby za nás takový robot chodil nakupovat, dělal domácí úkoly nebo nám třeba nosil z ledničky zmrzlinu J.

A jak se nám roboti povedli? Mrkněte na fotky.

- Klára R. –