Advent na Zámeckém statku v Újezdu n. Mží

Ve středu 6. prosince jsme se s dětmi z II. a III. oddělení školní družiny vypravili načerpat vánoční atmosféru na oblíbený Zámecký statek do Újezdu n. Mží, kde pro nás byl připraven krásný adventní program. Na několika stanovištích jsme si společně s dětmi povídali o adventu, dozvěděli se spoustu zajímavostí o vánočních tradicích, některé zvyky si vyzkoušeli, povídali si o tom, jaké dodržujeme doma, jak slaví Vánoce v jiných státech a kdo naděluje dětem dárky. Prohlédli si výstavu betlémů, navštívili „Nebe i Peklo“, odkud nás Lucifer propustil až po splnění pekelných úkolů, vytvořili si zimní domek s betlémem, stihli jsme prohlídku i krmení domácích zvířat, hlavně králíků, koz a na závěr si postavili sněhuláky.
Vánoční výzdoba, atmosféra na statku byla velmi příjemná, odpoledne jsme se všichni bavili, podařilo se propojit zábavu a vzdělávání. Cestou zpátky ke škole jsme si kromě vyprávění zážitků, ještě zpívali vánoční koledy.
Rádi se na Zámecký statek do Újezdu n. Mží budeme vracet a navážeme tak na výbornou spolupráci se spolkem Žinafa.

- Klára R. -