Žlutý den

18.10. jsme si ve školce udělali Žlutý den. Přišli jsme ve žlutém oblečení, někteří si přinesli žluté hračky. U Berušek jsme si se sovičkou povídali o žluté barvě a žlutých věcech a zazpívali jsme si písničku o sluníčku. Pak jsme si nabarvili žlutě jednu ručičku a tu jsme obtiskli jako sluneční paprsky okolo velkého kola a vzniklo nám sluníčko. Vnitřek kola jsme polepili zlatými lístečky z keře v parku. A to ještě nebylo všechno. Stavěli jsme společně ze žlutých kostek a také jsme všichni dohromady vymysleli Žlutou pohádku. Dalo nám to docela zabrat, není jednoduché hrát si na spisovatele. Ještě jsme se pokusili nakreslit k pohádce ilustrace. A úplně nakonec jsme se učili písničku o lišce, která našla žlutý knoflík a zlatý vlásek. Včeličky si vyrobili pomocí hřebíčku a citrónu ježečka nebo si vybarvili žlutý citrón. Nakonec si zahráli žluté hry, například nosili citrón na lžíci.