Záhon snů

V minulém týdnu jsme v naší Benešově mateřské škole v Plzni přivítali pomoc profesionálních zahradníků. Ti nám v rámci grantovému programu „Nás učí příroda“ pomohli zrenovovat část staré zahrady.
První den byl velice rušný. Zahradníci museli zlikvidovat rezavé túje a vyčistit záhon od kořenů. Následně instalovali dubový pražec a zasadili stromečky.
Druhý den přišla na řadu výsadba různých druhů trvalek a bylinek, kde jsme zaměstnali i naše malé zahradníčky z mateřské školy při akci „Jarní sázení“. Nyní máme zasázené jabloně, borůvky, bylinky, jahody a mnoho dalších rostlin, které podpoří děti v lepším pochopení péče o přírodu.
Velice se vážíme odvedené práce a moc děkujeme všem zahradníkům, a především těm nejmenším. Do budoucna se s vedením školy těšíme na nové projekty v rámci ekovýchovy, které budeme moci s dětmi realizovat a zároveň se nemůžeme dočkat plodů z naší nové zahrádky.