Vánoce ve školce

Předvánoční období v naší školce zahájila perníková babička, která přinesla do školky upečené perníčky a děti si vyzkoušely, jak se perníčky zdobí cukrovou polevou. Další den přišel za dětmi Mikuláš a čert. Krásné chvíle adventu nám přinesly posezení při svíčkách, povídání o tradicích a vánočních zvycích. Společně s dětmi jsme ozdobili vánoční stromky ve třídách, vyzdobili třídy, šatny a chodby vánočními výkresy a výrobky. Děti ze třídy Berušky navštívily divadelní představení „Legenda o hvězdě“, děti ze Včeliček „Pohádku o Vánocích“. V ZŠ i v naší mateřince proběhl den otevřených dveří, při kterém si mohla veřejnost prohlédnout prostory a nakouknout do dění školy. S rodiči a prarodiči jsme se všichni sešli na vánočních besídkách s posezením. Na závěr celého období děti našly pod vánočními stromky plno hezkých dárečků, které všem udělaly radost. Chvíle, které jsme s dětmi prožili v době adventu byly plné pohody a klidu.