Účastníme se zajímavých projektů

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

V září 2017 se naše mateřská škola zapojila do celoročního projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, který připravila pro děti Česká obec sokolská. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových. V rámci projektu není naším záměrem, aby děti vzájemně soupeřily, nechceme vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností. Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů. Obsahem projektu je široká škála činností, do kterých jsou děti zapojeny. Skládají se jak z procvičování a zdokonalování přirozených pohybových schopností (např. chůze, běh, skoky, lezení, házení, chytání), tak ze základů cvičení na nářadí a s náčiním. Rozšířením jsou činnosti rozumové, které pohybové činnosti doplňují, vztahující se k jednotlivým měsícům a ročním obdobím. V závěru činnosti společné, které seznamují děti s netradičními aktivitami, dávají možnost se lépe poznat a vytvořit kolektiv. V něm pak společně prožívat radost nejenom z pohybu. Významnou motivací k pohybovým aktivitám je podpora ze strany rodičů.
Pojďte s námi se sokolíkem Pepíkem vtáhnout děti do světa plného pohybu a her.

Celé Česko čte dětem

V roce 2013 se naše mateřská škola zapojila do projektu „Celé Česko čte dětem“. Jsme si vědomy, že při četbě jde o moudrý a přirozený kontakt s dítětem, kdy se prohlubují vzájemné vazby, rozšiřuje se přirozenou cestou slovní zásoba, kniha učí samostatnému myšlení - logickému i kritickému, učí děti hodnotám a rozlišování dobra i zla, rozvíjí představivost a fantazii, konečně rozvíjí i smysl pro humor, zkrátka je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte. Víme, jak je důležitá pro naše děti čtenářská dovednost. Chceme, aby byly děti v životě šťastné, úspěšné a spokojené. Každý z nás si rád vzpomene na chvilky, kdy nám naši blízcí četli naše první knížky. Někdo je ještě stále má, někdo má vzpomínku jen v sobě. Chceme, aby v dnešní době DVD, CD a MP si naše děti vzaly knížku a ponořily se do světa divů, kouzel a pohádek, později faktu a informací, ještě později prvních lásek, detektivky nebo sci-fi. Zkrátka, aby jednou měly tak rády knihy jako my. Tak jako Vy doma i my čteme pravidelně dětem. V rámci spolupráce se základní školou dochází číst dětem do MŠ žáci z jednotlivých tříd. Maminko, tatínku i Vy ostatní, přijďte se podělit s dětmi o Vaši nejoblíbenější knihu a dětem z ní přečíst před odpočinkem.