Pohyb 1P

Nadace sportující mládeže podporuje pohybové aktivity dětí mimo jiné i v projektu Pohyb „1P“, při kterém pomáhají studentky z pedagogické fakulty zjišťovat pohybové dovednosti předškolních dětí. V naší mateřské škole se tohoto projektu 11. října zúčastnily děti ze třídy Berušek. V tělocvičně pod střechou splnily pět poměrně jednoduchých pohybových úkolů při hře na skákacího panáka, šikovného lachtana, kráčejícího čápa, na žábu a na fotbalistu.  Někomu se plnění úkolů dařilo lépe, někomu hůře, ale velká snaha byla znát u všech dětí a také radost z pohybu, a to je nejdůležitější. Na závěr přišel mezi děti velký zelený žabák, dostaly za odměnu Pamětní list, hodnocení pohybových dovedností a zdravý jídelníček, pitíčko a drobné dárečky a všechny Berušky se společně se žabákem vyfotily.