Naše mateřská škola se připojila k projektu "Celé Česko čte dětem"

Naše mateřská škola se připojila k projektu „Celé Česko čte dětem“. Jedná se o celostátní osvětovou a mediální kampaň, která se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a také na budování pevných rodinných vazeb prostřednictvím společného čtení.

Víme, že nedílnou součástí našeho života je tištěné slovo. O tom, jak ho budeme chápat, vnímat a používat rozhodují naše zkušenosti, které nás provází od dětství. Pravidelné hlasité předčítání na děti působí velmi pozitivně v mnoha oblastech. Napomáhá zdravému emočnímu vývoji dítěte, učí morálním hodnotám, vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem, rozvíjí myšlení, řeč, paměť a představivost, formuje čtecí návyky, rozšiřuje znalosti, usnadňuje učení, zlepšuje pozornost.

Přitom stačí číst dětem alespoň 20 minut denně. Kdo bude dětem číst?

• Děti z naší ZŠ
  • Paní učitelky z MŠ a ZŠ