Návštěva v 1. třídě

16. března se šli předškoláci ze třídy Berušek podívat do 1. třídy ZŠ na své starší kamarády. Líbilo se jim hezké prostředí ve třídě a milá paní učitelka a také se někteří vítali se svými loňskými spolužáky ze školky. Naše děti dostaly papírový erb budoucího školáka, na který jim paní učitelka napsala jejich jméno. S dětmi si společně zazpívali a pak se rozdělili ke stolkům, kde se jich ochotně ujali prvňáčci a ukazovali jim své školní pomůcky a sešity. Berušky pod dohledem svých starších kamarádů plnily úkoly, například pečlivě vybarvovaly obrázky. Potom všichni společně plnili úkoly před interaktivní tabulí. Naši předškoláčci také dokázali s malou pomocí prvňáků skládat puzzle s písmenky. Nakonec Berušky rozdaly dětem z první třídy bonbóny a hezky se rozloučily. Zjistily, že už se do 1. třídy opravdu těší.