Berušky u hasičů

11. dubna jela třída Berušek autobusem na Košutku, podívat se do hasičské stanice.  Děti přivítali sympatičtí mladí hasiči a hned v úvodu děti naučili znát pohotovostní čísla rychlé pomoci. Potom děti viděly a slyšely hlásič s piktogramy pro rychlé výjezdy hasičů. Také jsme si prohlédli tělocvičnu, posilovnu, šatny, ložnici a jednací místnost. V suterénu si děti vyzkoušely váhu dýchacího přístroje, šplhaly po jezdícím žebříku a nebály se ani úplné tmy v trenažéru. Za odměnu, že si pamatovaly pohotovostní číslo, dostal každý obrázek se skládacím autem, omalovánku a pohotovostní čísla na záložce. Paní učitelky dostaly jako pozornost hezkou malou baterku.  Potom si děti prohlédly přístroje a zařízení ve velkém autě, podívaly se do kabiny, vyzkoušely si hasičskou přilbu, podívaly se na venkovní cvičiště, kde si zaběhaly a chodily ve výšce po kladině, prohlédly si auta po bouračkách a nakonec stříkaly hasičskou hadicí. Exkurze se nám všem moc líbila.